top of page

sob., 14 paź

|

Łódź

Wina Izraelskie Michała Balda

Zapraszamy na winną podróż po krainie, w której tradycja spotyka się z innowacyjnością, a każdy kieliszek wina pełny jest historii, smaku i pasji. Gdzie determinacja w dążeniu do doskonałości podyktowana jest przekazaniem bogatego dziedzictwa w niepewnych czasach... | Wstęp 219zł/os.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Wina Izraelskie Michała Balda
Wina Izraelskie Michała Balda

Czas i lokalizacja

14 paź 2023, 19:00 – 23:50

Łódź, Proletariacka 21/23, 93-569 Łódź, Polska

Goście

O wydarzeniu

Kulturowe medium łączące pokolenia.

Stanowią fascynujący punkt zbieżny tradycji i nowoczesności na tle krajobrazu, w którym biblijne historie spotykają się z nowoczesną inżynierią. Są integralną częścią kultury swojego kraju, a ich historia sięga tysiące lat wstecz. Choć nie są pierwszym skojarzeniem łączonym ze swoją ojczyzną, zaskakują na scenie międzynarodowej ogromnym do niej przywiązaniem...

Wina izraelskie to bilet na podróż przez smaki i aromaty, które opowiadają historię tego niezwykłego kraju, który nie jest tylko miejscem konfliktów, ale także krainą, gdzie wino staje się medium przekazującym pasję i kulturowe dziedzictwo.

W ciągu wieków, produkcja wina w Izraelu doświadczyła różnych okresów rozkwitu i upadku. W samej Biblii znajduje się wiele odniesień do winnic i wina, a postacie takie jak Noe i Judyta często były przedstawiane w kontekście tego trunku. Wino było tam używane

w rytuałach religijnych i stanowiło ważny element codziennego życia mieszkańców starożytnego Izraela.

I choć, niestety, historia nie była łaskawa dla tamtejszych winnic i ich plonów, w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, nastąpił znaczący zwrot, którego efekty widzimy dzisiaj.

Winiarze izraelscy postanowili połączyć dziedzictwo z nowoczesną technologią i międzynarodowym know-how,

tworząc winnice i wina, które zdobywają uznanie na całym świecie.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • Spotykamy się w sobotę, 30.09.2023r. o godz. 19:00
  • Miejscem degustacji jest nasz klimatyczny salon sprzedaży
  • Cena uczestnictwa to 219zł/os.
  • Prowadzącym spotkanie będzie Michał Bald - sommelier z pasją i ogromnym doświadczeniem
  • Rezerwacji miejsca można dokonać przez formularz na stronie, mailowo lub telefoniczne pod numerem +48 573 494 113
  • Obowiązuje wygodny strój (casualowy)

Selekcja degustacyjna została wybrana w oparciu o ogromne doświadczenie prowadzącego oraz o potrzeby i oczekiwania naszych gości. Skupimy się na niepowtarzalnym charakterze mało znanych win pochodzących ze znanych regionów winiarskich, a całość uświetnimy oryginalnymi przekąskami z tamtych rejonów - lokalnymi serami i dojrzewającymi wędlinami.

Kilka słów od gospodarzy...

Bazując na doświadczeniu naszym i zaprzyjaźnionych specjalistów, organizujemy nasze degustacje komentowane, jako cykl spotkań z wyjątkowymi winami, alkoholem mocnym i pasującym do nich jedzeniem.

Stawiamy na unikatowe podejście - wybieramy ciekawe tematy, osobliwe etykiety, charakterystyczne miejsca i nieszablonowe zestawienia. Wszystko aby przybliżyć Wam fascynujący świat, w którym my poruszamy się na co dzień.

Zachęcamy więc do udziału w naszych 'wyprawach'. Gwarantujemy, że to nie tylko solidna dawka wiedzy, ale też czas spędzony w miłym towarzystwie, pełen śmiechu, przeżyć i różnorodnych atrakcji.

Do zobaczenia na szlaku!

Ola, Damian, Przemek, Jacek i Filip

- załoga Muchy w Kieliszku

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page